2012 Gelir İdaresi Başkanlığı 100 Avukat Alıyor - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Harita
Anasayfa
Forum
      Kpss A Haberleri
            2012 Gelir İdaresi Başkanlığı 100 Avukat Alıyor..


  2012 Gelir İdaresi Başkanlığ&#..  
#b

Maliye Bakanlığı, vergi cezası ve tazminat davalarını kaybetmemek için hukuki altyapısını güçlendiriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, özel bir avukat ekibi oluşturuyor. Bu kapsamda 39 ilde görevlendirilmek üzere 100 genç avukat alınacak

Maliye Bakanlığı, vergi cezası ve tazminat davalarını kaybetmemek için hukuki altyapısını güçlendiriyor.Büyükşehirlerin yanı sıra taşrada görülen davaları kazanmak isteyen Gelir İdaresi Başkanlığı, özel bir avukat ekibi oluşturuyor. Bu kapsamda 39 ilde görevlendirilmek üzere 100 genç avukat alınacak. Stajını tamamlamış avukatlardan seçilecek yeni hukuki kadronun vergi mahkemelerinde görülen davalarda acemilik yaşamaması için de geçiş döneminde Hazine avukatları ile koordineli çalışılacak. Yaklaşık 30 Hazine avukatı yeni avukatların vergi cezaları ve tazminat davalarını savunmalarında belirli bir süre onlarla birlikte çalışacak.

Gelir İdaresi'nin vergi mahkemelerinde görülen davaları kendi kadrosu ile savunacağını aktaran Maliye kaynakları, "Alanında uzmanlaşmış bir hukukî kadro oluşturmayı planlıyoruz. Mevcut uygulamada vergi mahkemelerinde görülen davaların yanı sıra tazminat davalarına da Hazine avukatları bakıyor. Ancak bu avukatlar vergi konusunda yeterince uzmanlaşmadığı için sıkıntı yaşanabiliyordu. Yeni yapıda tamamen profesyonellerden oluşacak bir avukat ekibimiz olacak. Türkiye genelinde taşra ayrımı yapılmadan tüm davalarda İdare'nin işlemlerini savunacak." dedi. Gelir İdaresi'nin yanı sıra tüm kamu kurumları hukuki altyapısını 2012 yılında güçlendirecek. İki ay önce yayımlanan kanun hükmünde kararname kapsamında kamuya 750 avukat unvanlı kadro ihdas edildi. Bu kadroları, derece değişikliği yapmak suretiyle idarelerden uygun görülenlere tahsis etmeye Devlet Personel Başkanlığı'nın görüşü ve Maliye Bakanlığı'nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu yetkili olacak.

Hazine avukatları, talepleri halinde idarelerin avukat kadrolarına 6091 sayılı 2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'ndaki sınırlamalara tabi olmadan atanabilecek. İdareleri vekil sıfatıyla temsile yetkili olan hukuk birimi amiri, hukuk müşaviri ve avukatların bir listesi, yazılı olarak veya Adalet Bakanlığı'nca belirlenen esaslar dairesinde elektronik ortamda ilgili cumhuriyet başsavcılığına, bölge idare mahkemesi başkanlıklarına, askeri savcılıklara ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanlığı'na verilecek. Bu listeler, cumhuriyet başsavcılığı tarafından adli yargı çevresinde, bölge idare mahkemesi başkanlığınca idari yargı çevresinde bulunan mahkemelere gönderilecek.
       


Rep Gücü : [+]
Nerden :
Yaş :
Cinsiyet :
Paylaşım : 1,6
Tecrübe : % 0
Güç : % 1,6
Son Giriş :  
01.01.2012 14:51:33Mesaj Yazabilmek İçin Lütfen Kayıt Olun.
Veya Giriş Yapın.

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Forum kurallarına aykırı başlıkları yetkililere bildirebilirsiniz
Bu forumdan dosya indiremezsiniz
Copyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com